Bebek Hemşire Hizmeti

Bebeğiniz olacağını öğrendiğiniz ilk günü hatırlıyor musunuz? Korku, panik ve heyecan birbirine karışmışken neler yapacağınızın hayalini kuruyordunuz muhtemelen. Onu daima pamuklara sararak büyüteceğinizi düşünüyordunuz ayların bir an önce bitmesini beklerken… Çünkü her şeyinin en iyisi olmasını istiyordunuz ve en iyiler arasında ilk sırada sağlığı geliyordu. Bebeğinizin yalnızca doğuma kadar değil, doğumdan sonra da iyi bakılmasını diliyordunuz. Her ne kadar içgüdüsel olarak ebeveyn bilgilerinizle bunu tamamlıyor olsanız da profesyonel bir bakım daima daha çekicidir. Bu düşüncenizin sonunda ise aklınızda canlanan koruyucu melek bebek hemşire hizmeti sunarken dikkatini bebeğinizden esirgemeyen kişidir. 

Evde bebek hemşiresi, bebeğinizle kavuştuğunuz ilk andan itibaren sizlere eşlik eder. Evinizin konforu bebeğinizin huzuruyla tamamlanmışken profesyonel bir yardımla bütün endişelerinizi kapının dışarısında bırakırsınız. Bebeğinizin sağlığını daima göz önünde bulundurmak için Vita evde bebek hemşiresi hizmetiyle sizinle birlikte! En büyük kazancımız, bebeğinizin sağlığı.

 

 

bebek hemşire hizmeti

 Bebek Hemşire Hizmeti Ne Demek?

Sağlık sektörü koruyucu meleklerle donatılan bir sektördür. Tahmin edersiniz ki bu sektörün beyaz melekleri hemşirelerdir. Hemşireler de kendi alanlarında unvanlara ayrılır ve bu unvanların en tatlı olan bebek hemşiresi unvanıdır. Minik parçanızın bütün anlarını dikkatle izler ve ebeveynlik yaşantınızda en büyük yardımcınız olurlar. Peki, bebeğinizin koruyucusu bebek hemşiresi ne demek? Gelin bu sorunun cevabını birlikte cevaplandıralım.

Bebek hemşiresi ne demek sorusuna anne babalar cevap verseydi “bebeğimizin en büyük koruyucusu” derlerdi.  Tıp alanında bir cevap verecek olursak, bebeğinizin doğumundan itibaren evdeki bütün süreçlerinde onun ve sizin yanınızda olan sağlık çalışanıdır. Sizlerin şefkat dolu ilgisini kendi yetkinlikleriyle birleştirir ve bebeğinizi sağlıklı yarınlara hazırlar.

Evde Bebek Hemşiresi Ne İş Yapar?

Yeni doğan bebekler anne karnından ayrıldıktan itibaren yabancı bir dünyayla karşılaşır. Çeşitli kişilerle dolu bu dış dünyanın ana merkezinde anne – baba ve bebek hemşiresi yer alır. Bebeğinizi bebek hemşiresi ile büyütmeyi düşünüyor ama bebek hemşiresi ne iş yapar konusunda soru işaretleriyle dolaşıyorsanız aşağıdaki maddeler size yardımcı olacaktır:

• Yenidoğan bebeğinizin ilk bakımını üstlenir

• Bebeğini genel sağlık durumunu kontrol eder ve gerekli gördüğünde doktorunuza bildirir

• Bebeğinizin vücut ısısında meydana gelen değişiklikleri kontrol eder

• Doktorunuzun önerdiği tedaviyi büyük bir dikkatle uygular

• Emzirme konusunda endişeleri olan anneyi bilinçlendirir

• Anne ve babaya bebeğin sağlıklı büyümesi noktasında yardımcı olur

Bebek Hemşiresi Olmak İçin Hangi Eğitimi Almak Gerekir?

Bebek hemşireliği oldukça hassas bir alandır. Bu alanda kaliteli bir çalışma yürütmek için üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir. Geçmiş yıllarda Sağlık meslek lisesi ya da üniversitelerin hemşirelik ya da Ebelik bölümlerini başarıyla tamamlayıp hastanelerin ilgili kliniklerinde çalışıp tecrübe kazananlar bebek hemşiresi olabilirler.

Bebek Hemşiresinde Olması Gereken Özellikler

Sağlık bölümünü bitiren hemşirelerin çok azı bebek hemşireliğine yönelir. Çünkü, bebek hemşiresinde olması gereken özellikler vardır. Bu özellikleri taşıyamayan kişiler bebek hemşiresi olmak için uygun değildir. Bebek hemşiresinde olması gereken özellikler şunlardır:

• Sorumluluk duygusu taşımalı

• Disiplinli bir çalışma stili benimsemeli

• Şefkat duygusunu ön planda tutmalı

• Bebeği anlamalı ve bebeğin ihtiyaçlarına göre hareket etmeli

• Anne ve baba ile uyum içerisinde çalışmalı

• İletişim becerilerini geliştirmiş olmalı

Bebek hemşire hizmeti ile tanışıp bebeğinizin sağlığını kontrol altında tutmak için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bebeğinizin sağlıklı günlerini birlikte görmek dileğiyle!

Call Now Button