Afyon Evde Sağlık Hizmetleri
Özel Evde Sağlık Hizmeti ile Devlet Evde Sağlık Hizmetinin Farkları

Evde sağlık hizmeti almak için hem devlet hastaneleri hem de özel sağlık merkezlerine başvurmak mümkündür. Devlet hastaneleri ve özel sağlık hizmetleri, evde sağlık hizmetlerinde benzer hizmetler sunarlar ancak bazı belli başlı farkları da bulunur. Bu farklar şu şekilde sıralanabilir:

  • Özel evde sağlık hizmeti, devlet evde sağlık hizmetine göre daha pahalı olabilir. İnsanlar bu hizmet sayesinde kendilerini özel hissederler. Tıpkı bir öğretmenin tek bir öğrenci üzerine yoğunlaşıp ders vermesi gibi düşünülebilir.
  • Özel evde sağlık hizmeti sağlayıcıları, müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun olarak daha esnek çalışma saatleri sunar. Devlet evde sağlık hizmeti sağlayıcıları ise daha belli başlı saatlerde çalışmalarını sürdürebilirler.
  • Özel evde sağlık hizmeti, daha az sayıda hasta için daha fazla hekim ve hemşire sağlayabilir. Devlet sağlık hizmetinde personel sayısı daha sınırlı tutulabilir.
  • Hem özel hem de devlet evde sağlık hizmeti sağlayıcıları tıbbi bakım, rehabilitasyon, psikolojik destek ve yardımcı teknolojileri içerir. Yalnızca özel evde sağlık hizmeti daha özelleştirilmiş fırsatlar sunabilir.
  • Hem özel hem de devlet evde sağlık hizmetleri, yüksek kaliteli hizmetler sunmak için lisanslı, nitelikli ve deneyimli personeller kullanırlar. Ancak bir noktada özel evde sağlık hizmetleri müşterilerinin beklentisine daha kolay yanıt verebilir.
  • Devlet evde sağlık hizmeti herkese açık bir hizmet şeklidir. Özel evde sağlık hizmeti ise belirli maddi güç gerektirebilir.
  • Devlet hastaneleri evde sağlık hizmetinde randevu ve planlama işlemleri daha uzun bir süre alabilir. Özel sağlık hizmeti ise, evde sağlık hizmetlerinde daha hızlı ve esnek olurlar.
  • Özel sağlık hizmetleri evde sağlık hizmetlerinde daha fazla seçenek ve hizmeti beraber sunarlar.

 

Herhangi bir sağlık hizmetini tercih ediyor olmak tamamen kişinin kendi özel fikrine bağlıdır. Ancak, her iki sağlık kuruluşu da kaliteli hizmetler sunar ve evde sağlık hizmetleri konusunda ihtiyaçları karşılayabilir. Ne olursa olsun evde sağlık ihtiyacı olan kişi daha özgür ve kendi kontrolünde olur. Ailenin ve tanıdık çevrenin bu süreçte daha rahat olması sağlanır. Hastanede kalırken hasta için enfeksiyon riski daha yüksek iken evde sağlık hizmetinde enjeksiyona yakalanma süreci riski daha azdır.

Evde Sağlık Hizmeti

Eve Sağlık Hizmeti

Özel Evde Sağlık Hizmeti Kimler İçin Uygundur

Özel evde sağlık hizmeti, evde sağlık hizmeti almak isteyen kişilerin neredeyse hepsi için uygundur. Özellikle yaşlılar, kronik rahatsızlığı olanlar, yatağa bağımlı hastalar, fiziksel engelli bireyler, yoğun bakıma ihtiyacı olan kişiler, tedaviye ihtiyaç duyanlar ve evde bakım ihtiyacı olan kişiler için çok faydalı bir hizmettir.

Ayrıca yoğun iş temposu nedeniyle işe gitmek istemeyen kişiler, hastanede yatmak istemeyen kişiler, hastaneye ulaşım sağlaması mümkün olmayan kişiler de özel evde sağlık hizmetinden yararlanabilir. Hasta ve hasta yakınlarının yaşam kalitesini artırmak için tasarlanmıştır ve bu hizmet sayesinde evde konforlu bir şekilde yaşamak mümkündür.

 

Devlet Evde Sağlık Hizmeti Kimler İçin Uygundur

Devlet evde sağlık hizmeti, evde sağlık hizmeti almak isteyen herkes için uygun sayılabilir. Özellikle yaşlılar, fiziksel engelli bireyler, kronik rahatsızlığı olan kişiler, yoğun bakıma ihtiyacı olan kişiler bu hizmetten faydalanabilir.

 

Evde bakım hizmetinden faydalanmak isteyen kişiler, maddi durumu yeterli olmayan kişiler, sosyal güvencesi olmayan insanlar da devlet evde bakım hizmetinden kolaylıkla yararlanabilir. Devlet evde sağlık hizmeti, tüm vatandaşlara eşit bir şekilde sunulması gereken hizmet şeklidir. Bu hizmette herhangi bir kişisel sınırlama ya da maddi kriter sınırlaması yoktur.

 

Devlet evde sağlık hizmeti tedaviye yardımcı olmak, hastaların yaşam kalitesini artırmak, hastaların hastaneye gitmeden tedavi almalarını sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Bu nedenle evde sağlık hizmetini devlet tarafından alan kişiler de iyileşme sürecini kısaltabilir.

 

Vita mobil evde sağlık merkezi olarak bizler hastalarımızın konforunu, yaşam kalitesini olabildiğince önemsiyoruz. Maddi konularda destek sağlayarak tüm güncellemelere rağmen fiyatlarımızı en dipte tutuyoruz. Sizler isteyin, biz evinize hizmet etmeye gelelim. Hastalar kendi evlerinde daha rahat ve daha huzurlu bir şekilde tedavi sürecini geçirirler. Herhangi bir sağlık sorunu nedeniyle evde bakıma ihtiyacı olan kişiler için Vita evde mobil sağlık hizmetinizde! Hastaların tüm ihtiyaçlarını kaliteli bir şekilde karşılayan Vita evde mobil sağlık ile iletişime geçerek yaşam kalitenizi artırabilirsiniz.

 

Yayınlanan:Genel

Yorumlar (Cevap Yok )

Henüz yorum yok.

Bir Cevap Yazın

Call Now Button
%d