Evde Sağlık Hizmeti
Evde Sağlık Hizmetleri Neleri Kapsar

Evde sağlık hizmeti, hastaların evlerinde tıbbi bakım, rehabilitasyon ya da psikolojik açıdan sağlık hizmeti almalarını kapsayan hizmet şeklidir. Evde sağlık hizmetleri hastaların hastaneye yatış hızlarını azaltır ve kendi evlerinde daha rahat bir ortamda tedavi olmalarını sağlar. Hastalar kendi evlerinde sağlık hizmetini konforlu bir şekilde alabilirler.

Evde sağlık hizmetleri, kronik hastalığı olanlar, yaşlılar, fiziksel engelli kişiler ve eve bağımlı olanlar gibi çeşitli hastalık veya engellik durumlarında alınır. Hastaların evde tedavi olmalarına yardımcı olarak daha konforlu iyileşme ortamı hazırlanır. Yaşam kalitesi artar, ailelerin bakım yükleri azalır ve hastanın iyileşme süreci psikolojik açıdan daha hızlı gelişir.

 

Hastalıkların daha erken teşhis edilmesine ve tedavi olmasına yardımcı olarak hizmet gerçekleştirilir. Bu hususta Vita Evde Sağlık Hizmetinin size sunmuş olduğu ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz. Kendinize ve sevdiklerinize evde sağlık hizmetlerimiz ile en kaliteli tıbbi hizmeti sunmanız mümkündür. Vita Evde Sağlık Hizmetleri, alanında uzman ve deneyimli hemşireler / doktorlar tarafından sunulmaktadır.

 

Evde Sağlık Hizmetlerinden Kimler Yararlanabilir

Evde sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyen kişilerin sağlık durumlarına ve ihtiyaçlarına bakılarak hizmetler verilir. Çeşitli nedenlerle özel ihtiyaçları olan herkes evde sağlık hizmetlerinden yararlanabilir. Bu kişiler sırasıyla şu şekildedir:

 1. Cerrahi operasyonlar akabinde bakıma ihtiyacı olan kişiler
 2. Kalp ve damar hastaları
 3. İleri yaştaki bireyler
 4. Kronik hastalığı olan kişiler
 5. Engelli bireyler
 6. Felçli bireyler
 7. Yeni doğum yapmış kadınlar
 8. Nörolojik hastalığı bulunan kişiler
 9. Kanser hastaları
 10. Laboratuvar tetkiki yapılması gereken kişiler
 11. Terapi gerektiren hastalar

 

Evde Sağlık Hizmeti

Eve Sağlık Hizmeti

 

Evde Sağlık Hizmetlerinin Avantajları

Evde sağlık hizmetleri, hastaların sağlık sorunlarına etkili bir biçimde müdahale etmeye yardımcı olur. Bu müdahale birçok avantajı da beraberinde getirir. Evde sağlık hizmetlerinin avantajları şunlardır:

 • Hastalar, kendi konfor alanlarından çıkmadan evde tıbbi bakım alabilirler.
 • Hastane ortamındaki gürültü, stres ve hastane enfeksiyonu riski en aza indirilir.
 • Kişiye özel evde bakım programı uygulanır.
 • Hastalıkların bağımsızlıkları korunabilir.
 • Aileler evde sağlık hizmetleri kapsamında hastalarına daha fazla yardımcı olabilirler ve yakından ilgilenirler.
 • Hastaların hastanede kalma maliyetini en aza indirir. Yalnızca maliyet değil zaman ve enerjiden de tasarruf sağlanır.
 • Hastalar hem psikolojik açıdan hem de fiziksel açıdan daha iyi sonuçlar elde ederler.

 

Evde Sağlık Hizmeti Nedir

Evde sağlık hizmeti, hastaların evlerinde tıbbi bakım, tedavi ve rehabilitasyon hizmeti almalarına imkân tanıyan bir hizmet şeklidir. Bu hizmetler uzman hemşireler ve doktorlar tarafından hastaların evinde kaliteli bir biçimde sunulur. Yaşam kalitesini arttırırken hastaların kendi evinde çeşitli tedaviler, tıbbi müdahaleler sunar. Kronik hastalıklar, yaralanmalar, yaşlı bakımı, engelli bakımı, ameliyat sonrası tedaviler ve diğer tıbbi ihtiyaçlar için kullanılabilir.

 

Hastalar böylelikle hastanede yatmak zorunda kalmadan kendi evlerinde sterilizasyon dahilinde tedavilerini olabilirler. Tedavi boyunca hastanın sağlık durumundaki gerileme veya ilerlemeler titizlikle takip edilir, uzman hekim tarafından yapılan muayeneler ile desteklenir. Tüm süreç boyunca hastanın rahat hissetmesi için psikolojik destek verilirken aynı zamanda hastanın yakınlarına da bu destek verilir. Evde sağlık hizmetleri birçok durumda kullanılabilir. Uzman hekimler konfor alanınıza gelerek hizmetini kaliteli bir şekilde sizlere aktarır.

 

Vita Evde Sağlık Merkezi, tüm ihtiyaçlarınıza uygun olan muayeneleri sizlere sunuyor. Kendinize ya da sevdiklerinize evde sağlık hizmeti sunarak, sağlıklı ve bağımsız bir şekilde yaşam sürdürebilirsiniz. Evde sağlık hizmetlerimiz kapsamında hastaneye daha fazla para harcamadan kendi konfor alanınızda tedavi görebilirsiniz. Hastalarımızın yaşam kalitesini artırmak bizler için en önemli faktördür ve bunlar için çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Sizler de Vita Evde Sağlık Merkezi hizmetlerinden yararlanmak isterseniz iletişime geçebilirsiniz.

https://vitasaglikkabini.org/istanbul-evde-saglik/

Yayınlanan:Genel

Yorumlar (Cevap Yok )

Henüz yorum yok.

Bir Cevap Yazın

Call Now Button
%d blogcu bunu beğendi: