Glutatyon Serum Nedir?
Glutatyon Serum Ne İşe Yarar

Glutatyon, hücrelerin enerji santralleri olan mitokondrilerin sağlıklı bir amaç için çalışmasında gerekli rol oynar. Sağlıklı kalmak, vücut için gerekli olan performansı artırmak, hastalıkları önlemek ve yaşlanmanın önüne geçmek için glutatyon serum kullanılır. Glutatyon, serbest radikalleri nötralize etmek için vücutta bulunan en önemli antioksidandır.

Özellikle kronik yorgunluk sendromu, fibromiyalji, Alzheimer hastalığı gibi hastalıkların tedavisinde yaygın bir şekilde araştırılmaktadır. Genel bir tedavi yöntemine benzer bir şekilde kesinlikle uzman hekim kontrolü ile uygulanmalıdır. Herhangi bir yan etki olmadığından emin olunması gerekir.

Glutatyon Serum Nedir?

Glutatyon Serum

Glutatyon Serumun Faydaları

 • Vücuttaki serbest radikalleri nötralize etmek için kullanılan bir antioksidandır.
 • Bağışıklık sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışması için önemlidir. Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı korur.
 • Karaciğerin detoksifikasyon sürecini destekleyerek toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.
 • Vücuttaki iltihapları azaltarak ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur.
 • Sinir hücreleri üzerindeki oksidatif stresi azaltarak nörolojik bozuklukların tedavisinde kullanılır.
 • Cildin beyazlamasında görev alabilir.
 • Parkinson hastalığı tedavisinde kullanılır.

 

Glutatyon Serum Kullanımı

Glutatyon serum damar yolu ile vücuda alınır. Uygulamanın damar yolu ile yapılması insanları korkutabilir fakat oldukça ağrısız bir süreçtir. Toplamda 10-15 dakika gibi kısa bir sürede uygulanabilir. Glutatyon serumu, intravenöz yolla verilir. Yani serum bu yol ile doğrudan kan damarlarına ulaşır.

Glutatyon serumu bir ilaçtır ve uzman hekim kontrolünde vücuda verilmelidir. Genellikle de sağlık uzmanı tarafından reçete edilir ve uygulanması da uzman ile yapılır.

Glutatyon Eksikliği Belirtileri

İnsan yaşı ilerledikçe vücuttaki glutatyon miktarında da azalmalar görülmektedir. Vücutta bulunan toksin miktarları artar ve böyle durumlarda glutatyon miktarında ciddi düşüş görülür. Vücuttaki en önemli antioksidanlardan birisi olan glutatyonun eksilmesi durumunda bazı belirtiler ortaya çıkabilir. Glutatyon eksikliği belirtileri şu şekilde sıralanabilir:

 1. Yorgunluk ve halsizlik.
 2. Bağışıklık sistemi zayıflığı ve sık tekrar eden enfeksiyonlar.
 3. Karaciğer hastalığına sebep olabilir.
 4. Kas ağrıları ve zayıflama
 5. Hafıza ve konsantrasyon bozuklukları
 6. Belirli cilt problemleri
Glutatyon Serumun Kullanım Sıklığı

Glutatyon serumun kullanım sıklığı kişinin sağlık durumuna ve glutatyon seviyelerine bağlı olarak değişebilir. Bazı kişiler glutatyon serumunu haftada bir kez alabilirken bazı kişiler ayda bir kez ya da daha az sıklıkta alabilirler. Söz gelimi glutatyon serumunun çok sık kullanılması da vücutta fazladan glutatyon birikimine neden olabilir.

Glutatyon serumu kullanımının sıklık süresi bir sağlık uzmanı tarafından belirlenmelidir. Uzman hekim, kişinin ihtiyaç ve hastalık türüne göre doğru önerilerde bulunacaktır.

Vita Evde Sağlık Merkezinin yıllardır süren deneyim ve birikimlerine güvenerek uzman hekimleri ile iletişime geçebilirsiniz. Glutatyon serum kullanımı, faydaları hakkında daha kapsamlı bilgilere sahip olabilirsiniz. Tüm titiz çalışmalar ile günlük yaşantıyı daha kaliteli hale getirmek için yıllardır çalışmaları sürdürmekteyiz. Glutatyon serum hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin Vita Evde Sağlık Merkezi ile iletişime geçmeleri yeterli olacaktır.

https://vitasaglikkabini.org/hizmetlerimiz/

 

 

 

 

Yayınlanan:Genel

Yorumlar (Cevap Yok )

Henüz yorum yok.

Bir Cevap Yazın

Call Now Button
%d blogcu bunu beğendi: